مقدمه

 • کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت ، بهبود علائم کشیدگی هاو سیاهی زیر چشم است.
 • از سالهای 1930 در فرانسه آغاز شد.
 • این درمان را می توان روی پلک ها ، گردن ، صورت ، بازوها ، باسن و پاها انجام داد.
 • از تزریق دی اکسید کربن ، گازی که به طور طبیعی در بدن وجود دارد ، استفاده می کند.

ایمنی

 • کربوکسی تراپی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید می شود.
 • هیچ عارضه جانبی ماندگاری ندارد.

راحتی

 • این یک روش سرپایی سریع ، 15 تا 30 دقیقه است.
 • بعد از درمان سلولیت یا کاهش چربی ، می توانید بلافاصله به روال عادی خود برگردید ، به غیر از شنا و حمام در وان به مدت 24 ساعت.

هزینه

 • بیشتر افراد به 7 تا 10 جلسه جلسه نیاز دارند.
 • هزینه هر جلسه در آمریکا تقریباً 75 تا 200 دلار است.

اثر

 • در یک تحقیق که در سال ۲۰۱۶ به انجام رسیدمشاهده کردند که موجب اثرات کاهشی  سلولیت از درجه III به درجه II می شود .

کربوکسی تراپی چیست؟

از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت ، تیرگی زیر چشم و علائم کشش استفاده می شود. افرادی که تحت این عمل قرار می گیرند ، بهبودی در موارد زیر پیدا می کنند:

 • جریان خون در ناحیه
 • خاصیت ارتجاعی پوست
 • خطوط و چین و چروک

همچنین به ترمیم کلاژن و تخریب رسوبات چربی کمک می کند.

علاوه بر این ، با افزایش جریان خون در پلک ، می تواند به کاهش سیاهی زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از درمان برای درمان اختلال نعوظ ، آرتروز حاد ، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده اند.

برای کاهش چربی و سلولیت ، این روش اغلب بر روشهای تهاجمی و پرخطر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود.

از کربوکسی تراپی می توان روی صورت ، پلک ها ، گردن ، معده ، بازوها ، پاها و باسن استفاده کرد. 

قیمت آن چند است؟

افراد معمولاً قبل از شروع دیدن نتایج ، به 7 تا 10 روش درمان با کربوکسی تراپی با فاصله 1 هفته از یکدیگر نیاز دارند. هزینه هر درمان بسته به نوع ارائه دهنده آن ممکن است بین 75 تا 200 دلار باشد.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

مشخصات روش بر اساس بخشی از بدن که تحت درمان قرار میگیرد متفاوت خواهد بود. کلیت روش ، اکثراً یکسان است.

مخزن گاز دی اکسیدکربن با لوله پلاستیکی به تنظیم کننده جریان متصل می شود. پزشک میزان دبی گاز از مخزن را با دقت تنظیم می کند. این گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله استریل منتقل می شود که در انتها یک فیلتر دارد. فیلتر قبل از رسیدن به بدن ، هرگونه ناخالصی را جدا می کند. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز را از طریق سوزن زیر پوست تزریق می کند.

این روش تقریباً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از قرار دادن سوزن روی محل تزریق کرم بی حس کننده می مالند. با وجود کمبود درد ، برخی از افراد گزارش می کنند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی دارند.

کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و انجام آن معمولاً فقط در حدود 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده می شوید؟

قبل از عمل آمادگی خاصی وجود ندارد ، اگرچه پزشک بسته به شرایط شما ممکن است دستورالعمل های خاصی داشته باشد.

روش کار چگونه است

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت ، علائم کشش و تیرگی زیر چشم است. سلول های موجود در بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می کنند. گلبول های قرمز خون اکسیژن استنشاق شده را گرفته و به بافت ها منتقل می کنند ، سپس دی اکسید کربن را تحویل می گیرند. در نهایت ، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون در یک منطقه خاص را افزایش داده و باعث هجوم گلبول های قرمز خون به منطقه شود. وقتی سلول های خونی به محل خود می رسند ، باعث افزایش گردش خون می شوند. این کار برای ترمیم قابلیت ارتجاعی پوست و در صورت ایجاد سیاهی زیر چشم ، موجب تغییر رنگدانه و بهبود وضعیت می شود .

 • علائم کشش:

  علائم کششی که بر روی بدن خود مشاهده می کنید پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدید ایجاد می کند که باعث ضخیم شدن پوست و بهبود ظاهر آن می شود .

 • سلولیت:

  همچنین می توان گاز دی اکسید کربن به سلول های چربی تزریق کرد که باعث ترکیدن سلول ها و از بین رفتن آن در بدن می شود. سلولیت وقتی ایجاد می شود که چربی زیر جلدی از طریق پوست بیرون زده باشد. چندین مطالعه نشان داده است که کربوکسی تراپی وقتی برای درمان سلولیت استفاده می شود ، بی خطر است.

 • تیرگی زیر چشم: حلقه های تیره زیر چشم معمولا توسط گردش خون ضعیف، که موجب ایجاد تجمع عروق می شود. تزریق گاز زیر پلک این جمع شدن مایل به آبی را کاهش داده و حالت رژگونه را جایگزین می کند.
 • آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) که به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود نیز با کاربوکسی تراپی قابل درمان است.
عوارض جانبی کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً بی خطر است و تقریباً هیچ عارضه ای ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق ، به ویژه در بازوها و پاها ، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود. افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را دریافت می کنند نیز نباید 24 ساعت خود را در آب غوطه ور کنند ، از جمله شنا یا استفاده از وان.

پس از آن چه انتظار می رود

وقتی از کربوکسی تراپی برای درمان علائم کشیدگی و زخم استفاده می شود ، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. شما ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا در این روش علائم کششی باز می شود. خارش باید در عرض پنج دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ، ممکن است در حین تزریق فشار داشته باشند ، شبیه احساسی که هنگام آزمایش فشار خون احساس می شود. این امر در اثر انبساط گاز ایجاد می شود. نواحی تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و ملالت می کنند ، زیرا گاز دی اکسید کربن وظیفه خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. با این حال ، شما باید بتوانید برنامه عادی خود را پس از اتمام روش انجام دهید.